Baletní Akademie

Baletní Akademie Adély Pollertové, která se nachází v Praze v domě s velmi baletním názvem Černá labuť, byla slavnostně otevřena začátkem září 2013.

Krásné prostory se dvěma baletními sály a moderním zázemím přivítaly již mnoho zájemců o toto éterické umění ať už z řad dětí, tak také dospělých. V roce 2013 byla zahájena výuka pro zhruba třicet dětí. V roce 2019 se tanečnímu umění pod dohledem kvalifikovaného pedagogického sboru věnuje již více než sto šedesát studentů, kteří školu navštěvují jednou, nebo dvakrát týdně, dle svých preferencí. Děti, které mohou naši baletní školu navštěvovat buď 1x nebo 2x týdně, jsou řazeny do šesti ročníků podle věku a dovedností a také u nás najdete ročníky výběrové, kam uchazeče pečlivě vybíráme. Pro všechny ročníky pořádáme nejen ukázkové hodiny, ale také Gala představení v divadle s názvem HVĚZDIČKY ČERNÉ LABUTĚ, kde zúročujeme půlroční práci a diváci tak mohou vidět pokroky svých hvězdiček. Výběrové ročníky již několikrát reprezentovaly naši baletní školu na různých tanečních přehlídkách (Zlatý den Zlaté Prahy - hlavní stage na Nám. Václava Havla v Praze, Gala představení v plzeňském divadle J.K.Tyla nebo Mezinárodní den tance - hlavní stage na Střeleckém ostrově).

Mimo hodin pro děti nabízí naše Akademie také lekce baletu pro dospělé. Zde se naše snaha přiblížit balet široké veřejnosti také rozrostla a v současnosti nabízíme dvacet lekcí týdně pro všechny úrovně pokročilosti. Lekce jsou vedeny systematicky a výukově, a tak pokud klient s baletem nemá žádné zkušenosti, nevadí. Každý klient cítí, jak se zdokonaluje a pravidelným cvičením pohyby dovádí pod odborným vedením našich skvělých lektorek k dokonalosti. Věková hranice, ani žádný jiný limit není dán. Většina dospělých (z 95% dámy, ale máme i muže) si do naší baletní školy přijde splnit svůj dětský sen, avšak máme i klienty, kteří berou balet jako výjimečnou alternativu pohybu.

I přesto, že se počty studentů Baletní Akademie za dobu své působnosti významně navýšily, stále klademe velký důraz na komorní přátelskou atmosféru a individuální přístup k možnostem a potřebám každého jednotlivého tanečníka.

napište nám